Szkoła na Bieżąco

Zajęcia w polskiej szkole  z powodu koronawirusa zostają zawieszone do odwołana.

W sobotę podsumowalismy I Edycję Konkursu Czytelniczego. Wszyscy uczniowie,którzy brali udział w konkusie otrzymali  nagrody.

Dodatkowo p. Marta Gorgis - koordynatorka konkursu, wręczyła Dyplomy dla zwycięzców Konkursu.

W kategorii klas 0-2:  I miejsce zdobył Adam Szlejter, II mejsce Filip Poloczek i III mejsce zdobyła Oliwia Bieńkowski.

W kategorii klas 3-5:  I miejsce zdobyła Maja Fischbach, II  miejsce Zuzanna Fischbach i III miejsce zdobyła Emily Szlejter.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

IMG 8376

4 stycznia 2020 w kościele św. Izydora w Riverhead odbył się koncert  polskich kolęd i pastorałek . Tą piękną opowieść o narodzeniu Pana Jezusa przedstawił zespół NOS TE DOMINE, w skład którego wchodzą dwie uczennice naszej szkoly: Patrycja Decowski i Gabriela Pucilowski.  Dziękujemy wykonawcom za wspaniały wieczór i niezapomniane wrażenia.

81547606 1063310780692171 5990194126136541184 o

W ramach akcji "Wagon Dobroczynności" przygotowujemy się do odwiedziń  seniorów w Acadia Center for Nursing and Rehabllitation Center w Riverhead.. Przygotowaliśmy dla nich stroiki i kartki świąteczne. W międzyczasie część uczniów  przygotowuje się do występu artystycznego. W programie świątecznym dla seniorów - 14 grudnia -uczniowie naszej szkoły zaśpiewają i zagrają kolędy polskie i angielskie.

1. Mówimy w szkole tylko po polsku.
  1. Podnosimy rękę, gdy chcemy coś powiedzieć.
  1. Zawsze wykonujemy polecenia nauczyciela.
  1. Podczas zajęć oddaję telefon komórkowy do depozytu.
  1. Korzystamy z toalety i uzupełniamy butelki z wodą do picia przed lub po lekcji i w czasie przerwy sniadaniowej.
  1. Przychodzimy do szkoły przygotowani (mamy odrobioną pracę domową, książki, zeszyty, zastrugane ołówki oraz niezbędne przybory).
  1. Za niewłaściwe zachowanie podczas zajęć otrzymujemy 2 upomnienia, za 3 razem zostajemy usunięci z klasy i nasi rodzice są zawiadamiani.
  1. Zawsze odnosimy się do innych z szacunkiem.

Uczniowie klas licealnych podczas egzaminu  z LOTE (Language Other Than English )  -17 listopada 2019 r.

16 listopada 2019 roku w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się uroczysta Gala XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczosci Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej organizowana przez CPSD.  Podczas Gali zostały wręczone  nagrody laureatom i wyróżnionym. Wsród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Patrycja Tur, Bendjamin Taciak, Olaf Tur. Gratulacje dla uczniów oraz  ich rodziców  i wychowawców.na strone

19 listopada odbyło się Ślubowanie naszych pierwszoklasistów.

pierwsze zdjecie